Почетна > Бизнис
Бизнис

Број радника у САД без знања енглеског порастао 50 одсто за две деценије

У САД је у последње две деценије популација одраслих са ограниченим знањем енглеског језика порасла за 50 одсто, али је истовремено државно и федерално финансирање програма за обуку људи са ограниченим зањем језика како би лакше дошли до посла пало и за 40 одсто, показале су последње анализе Института при Универзитету Масачусетс које преносе амерички медији.
Фото: Unsplash/Unsplash+

Анализа је показала да би, када би сваки радно способан становник добио помоћ да повећа знање енглеског за један ниво, држава могла да генерише готово три милијарде долара додатне годишње зараде.

Скоро пола милиона радно способних становника Масачусетса има ограничено познавање енглеског језика, што представља још један изазов за привреду, наводи Бостон Хералд и прецизира да је реч о 480.000 људи који чине 10 досто радне снаге читаве савезне државе.

Недостатак језичких капацитета, према анализи, спречава ту растућу групу радно способних људи да у пуном потенцијалу допринесу привреди државе.

„Чињеница показује да постоји хитна потреба да се подржи тих 10 одсто радно способних људи широм Масачусетса – и 20 одсто радника у градовима – који имају ограничено знање енглеског”, рекла је Ненси Хантингтон Стејџер, председница и извршна директорка Еастерн Банк Фондације која је главни спонзор студије.

Ограничено познавање енглеског језика онемогућује, како додаје и међукултурални друштвени ангажман, приступ плаћенијем послу и све више спречава развој пословања.

Према њеним речима, трендови на тржишту рада предвиђају стални недостатак радника у Масачусетсу.

„Потребно нам је више радника који ће имати језичке вештине и културу потребну за напредовање на радним местима”, навела је она.

Indeks lične potrošnje u Americi u junu porastao za 2,5 odsto

Преузмите андроид апликацију.