Иако је, захваљујући мерама, епидемијска ситуација нешто боља,нема места опуштању – поручују стручњаци. Пооштрена је и контрола епидемиолошких мера у градском превозу па је казна за неношење маске у јавном превозу 5.000 динара.
Број вакцинисаних се повећава а грађани ће од петка на порталу е-Управе моћи да преузму дигиталне зелене цертификате који су компатибилни са правилима Европске уније.
Епидемиолог и члан Кризног штаба доктор Предраг Кон рекао је за РТС да су увођење ковид пропусница и продужен школски распуст дали резултате, па се сада „мало лакше дише“, али да без вакцинације, као дугорочног решења, нема изласка из епидемије.
„Школе су сада кренуле са радом, па ће за десетак дана поново кренути циркулација вируса у школама и повећаће се број заражених, али је питање да ли ће се повећати до нивоа какав је био“, каже доктор Кон.
Истиче да следи и низ епидемиолошки неповољних догађаја – „црни петак“, славе, прославе Нове године. Ипак, каже да је оптимиста када је реч о следећој години и нада се да вирус неће више да се драстично мења.
Пооштрена је контрола епидемиолошких мера у градском превозу. Казна за неношење маске у јавном превозу је 5.000 динара.
Број вакцинисаних се повећава. Милион и двеста петнаест хиљада људи у Србији примило је и трећу дозу.
Грађани Србије ће од петка на порталу е-Управе моћи да преузму дигиталне зелене цертификате који су компатибилни са правилима ЕУ.
Zapošljavanje mladih lekara sa prosekom na studijama većim od 8,00
Преузмите андроид апликацију.