Србија је добила прилику да сарађује са једном од најмоћнијх инвестиционих банака на свету Голдман Саксом и искористиће је, изјавила је данас председница Владе Србије Ана Брнабић која је у Нујорку разговарала и са председником те компаније Дејвидом Соломоном.
“Када је Голдман Сакс у вашој земљи и у вашој земљи развија нешто као Голдман Сакс онда је то потпуно другачији ниво респекта и кредибилитета ваше земље”, рекла је Брнабић и објаснила да то није исто као када би Голдман Сакс тражио инвеститоре за Србију.
Брнабић је новинарима након завршетка радне посете САД, а чији резултат и најава доласка три или четири инвеститора – инвестициона фонда у Србију и отварање 120 нових радних места, рекла да је куриозитет што је на састанку био председник Голдман Сакса до кога је „теже доћи него до 90 одсто председника свих земаља на свету“ што је, како је навела, велики показатељ колико се зна о Србији и каква је то земља.
“Показали су огромно поштовање према Србији, појавили су се у најјачем саставу”, рекла је премијерка и додала да не зна да су многе земље то успеле.
“Покушали смо да доведемо Голдман Сакс у Србију, чини се да смо успели у за сада, малом обиму, они не долазе тек тако, нису присутни у региону, успели смо да се договоримо да имамо мали заједнички пројекат да виде да је све оно што причамо тако, а када отворите врата и покажете себе то је другачија перспектива”, рекла је председница владе.
Брнабић је рекла је да сада не може да изнесе детаље разговора о пројекту о којем је било речи на састанку.
“Разговарамо о пројекту, добили смо шансу да добијемо задатак да решимо, и да онда размишљају о већем присуству у Србији, што је више од онога што сам могла да очекујем”, рекла је председница владе која је навела да је састанак био на потпуно другачијем нивоу него 2014. године. Како је објаснила, не да посредују у куповини нечега или да купе па продају нешто већ да буду присутни као Голдман Сакс и да у Србији развијају неки сегмент свог бизниса.
Додала је да је на састанку било речи о свему што се дешавало у Србији, шта је председник Вучић као премијер урадио на пољу фискалне консолидације, колико смо се променили, како смо се трансформисали ка економији заснованој на знању, шта је то шта нудимо.