Брентфорд водио „најопаснијим резултатом“ – Тотенхем извукао бод

Фудбалери Тотенхема и Брентфорда одиграли су нерешено, 2:2, у 17. колу Премијер лиге.
Боксинг деј, дан након Божића који је у Енглеској сваке године резервисан само за фудбал наставио је да одушевљава тамошњу публику.

Већ на првом мечу дана смо видели драму и умало велики преокрет Тотенхема који је спречио сензационалну победу Брентфорда.

Екипа Брентфорда је повела у 15. минуту преко Јанелта, а до краја првог полувремена нисмо видели ниједан гол, па је домаћи састав на „великом одмору“ имао гол предности.

Чим су се екипе вратиле на терен, предност је удвостручена. Тада је Иван Тони на асистенцију Норгарда у 54. минуту по други пут затресао мрежу Тотенхема и поставио „најопаснији резултат“, 2:0.

Успео је Тотенхем да се некако врати у овај меч. Прво је Хари Кејн у 65. минуту смањио на 2:1 да би Пјер Емил Хојбјерг само шест минута касније донео гостима велику радост и изједначење, 2:2.