Početna > Sport > Fudbal
Fudbal

Brentford ponizio Junajted, četiri gola za poluvreme

Drugi meč u Premijer ligi, drugi težak poraz Mančester junajteda, i to pred gostovanje Liverpulu. Brentford je na domaćem terenu do nogu potukao ekipu Erika Ten Haga – 4:0.

Teško je biti navijač Mančester junajteda prethodnih godina, posebno teško će, kako sada stvari stoje, biti u ovoj sezoni. Imala je ekipa Erika Ten Haga sasvim solidan raspored na startu Premijer lige, ali su posle dva kola za začelju tabele!

Posle poraza od Brajtona na Old Trafordu usledio je još jedan katastrofalan meč za Crvene đavole, još lošiji od tog uvodnog, iako to nije bilo lako.

Posebno se to odnosi na prvo poluvreme, u kojem su gosti činili očetničke greške. Najpre, golman De Hea, kojem je posle ne preterano snažnog udarca Dasilve sa 18 metara u desetom minutu lopta prošla ispod ruke.

Da to nije najgore što će se desiti Junajtedu, videli smo osam minuta kasnije. Izveo je loptu De Hea, usledio je nesporazum sa bivšim prvoticem Brentforda Eriksenom, sve to je odlično ispratio Jensen, ukrao je loptu i lako je ubacio u mrežu Junajteda.

U 30. minutu Junajted je primio gol i iz prekida, Mi je odlično reagovao pored izuzetno statične odbrane gostiju i glavom je sa manje od metra udaljenosti lako ubacio u mrežu.

Samo pet minuta kasnije De Hea je četvrti put vadio loptu iz sopstvene mreže, i to u jeku napada njegovog tima, sevnula je kontra iz tri poteza, iz svog šesnaesterca Jensen je poslao loptu ka Toniju, ovaj je sa svoje polovine uposlio Mbuema, koji je bio izuzetno precizan sa 15 metara.

Nije Ten Hag imao kuda, morao je da menja, pa je na poluvremenu u svlačionici ostavio Freda i Šoa, na teren poslao Mektominija i Malasiju. Dva minuta kasnije umesto Martineza u igru je uveo i Varana, a potom je Sanča zamenio Elanga.

I to nije donelo preterani boljitak Mančester junjatedu, sa druge strane Brentford se nije zaletao, uglavnom je u „niskoj zoni“ čekao rivala. Rezultat se nije menjao, gotovo da nije bilo ni izglednijih prilika.