Брентфорд понизио Јунајтед, четири гола за полувреме

Други меч у Премијер лиги, други тежак пораз Манчестер јунајтеда, и то пред гостовање Ливерпулу. Брентфорд је на домаћем терену до ногу потукао екипу Ерика Тен Хага – 4:0.

Тешко је бити навијач Манчестер јунајтеда претходних година, посебно тешко ће, како сада ствари стоје, бити у овој сезони. Имала је екипа Ерика Тен Хага сасвим солидан распоред на старту Премијер лиге, али су после два кола за зачељу табеле!

После пораза од Брајтона на Олд Трафорду уследио је још један катастрофалан меч за Црвене ђаволе, још лошији од тог уводног, иако то није било лако.

Посебно се то односи на прво полувреме, у којем су гости чинили очетничке грешке. Најпре, голман Де Хеа, којем је после не претерано снажног ударца Дасилве са 18 метара у десетом минуту лопта прошла испод руке.

Да то није најгоре што ће се десити Јунајтеду, видели смо осам минута касније. Извео је лопту Де Хеа, уследио је неспоразум са бившим првотицем Брентфорда Ериксеном, све то је одлично испратио Јенсен, украо је лопту и лако је убацио у мрежу Јунајтеда.

У 30. минуту Јунајтед је примио гол и из прекида, Ми је одлично реаговао поред изузетно статичне одбране гостију и главом је са мање од метра удаљености лако убацио у мрежу.

Само пет минута касније Де Хеа је четврти пут вадио лопту из сопствене мреже, и то у јеку напада његовог тима, севнула је контра из три потеза, из свог шеснаестерца Јенсен је послао лопту ка Тонију, овај је са своје половине упослио Мбуема, који је био изузетно прецизан са 15 метара.

Није Тен Хаг имао куда, морао је да мења, па је на полувремену у свлачионици оставио Фреда и Шоа, на терен послао Мектоминија и Маласију. Два минута касније уместо Мартинеза у игру је увео и Варана, а потом је Санча заменио Еланга.

И то није донело претерани бољитак Манчестер јуњатеду, са друге стране Брентфорд се није залетао, углавном је у „ниској зони“ чекао ривала. Резултат се није мењао, готово да није било ни изгледнијих прилика.