Brentford nastavio bajku u 95′, Son za kraj posta Totenhema

Fudbaleri Totenhema pobedili su Aston Vilu 2:1 u utakmici 7. kola Premijer lige.

Trijumf „pevaca“ potpisao je Hjon-Min Son sa dve asistencije, prvo Pjer-Emilu Hojbergu u prvom poluvremenu, a onda i 20 minuta pre kraja za Lukasa Mouru.

Samo četiri minuta pre gola odluke je Oli Votkins pogodio za goste, ali na kraju nisu uspeli da izbegnu poraz.

Londonski tim je tako posle više od meseca prekinuo post u Premijer ligi, za prvi trijumf nakon tri vezana poraza.

Sa iznenađujućim rezultatima nastavio je debitant Brentford.

Sada je slavio na teškom gostovanju Vest Hemu 2:1 golom Joana Visa u petom minutu sudijske nadoknade.

U trenutku kada se činilo da bi „čekićari“ mogli do preokreta posle izjednačenja preko Džaroda Bovena u 80. minutu, usledio je šok i gosti su odneli sva tri boda.

Veliku zaslugu imao je i Patrik Mbeumo zbog pogotka u prvom poluvremenu.

Brentford je još jednom pokazao da sjajnio igra u gostima, što mu je druga pobeda, uz dva remija, čime je izjednačio rekord u prvoj sezoni Premijer lige bez poraza na tuđem terenu i pokazao da je potpuni hit u Engleskoj sa 12 bodova u gornjem domu lige.

U istom terminu su Kristal Palas i Lester remizirali 2:2.

„Lisice“ su imale dva gola prednosti na poluvremenu, ali su se na kraju spasavale da ne izgube od tima Luke Milivojevića (igrao 90 minuta).

Mladi Majkl Olise i Džefri Šlup su „poništili“ golove Džejmija Vardija i Kelečija Ihenača i doneli remi Palasu.

Mogli su i do velikog preokreta, ali se Lester na kraju nekako odbranio.