Брентфорд наставио бајку у 95′, Сон за крај поста Тотенхема

Фудбалери Тотенхема победили су Астон Вилу 2:1 у утакмици 7. кола Премијер лиге.

Тријумф „певаца“ потписао је Хјон-Мин Сон са две асистенције, прво Пјер-Емилу Хојбергу у првом полувремену, а онда и 20 минута пре краја за Лукаса Моуру.

Само четири минута пре гола одлуке је Оли Воткинс погодио за госте, али на крају нису успели да избегну пораз.

Лондонски тим је тако после више од месеца прекинуо пост у Премијер лиги, за први тријумф након три везана пораза.

Са изненађујућим резултатима наставио је дебитант Брентфорд.

Сада је славио на тешком гостовању Вест Хему 2:1 голом Јоана Виса у петом минуту судијске надокнаде.

У тренутку када се чинило да би „чекићари“ могли до преокрета после изједначења преко Џарода Бовена у 80. минуту, уследио је шок и гости су однели сва три бода.

Велику заслугу имао је и Патрик Мбеумо због поготка у првом полувремену.

Брентфорд је још једном показао да сјајнио игра у гостима, што му је друга победа, уз два ремија, чиме је изједначио рекорд у првој сезони Премијер лиге без пораза на туђем терену и показао да је потпуни хит у Енглеској са 12 бодова у горњем дому лиге.

У истом термину су Кристал Палас и Лестер ремизирали 2:2.

„Лисице“ су имале два гола предности на полувремену, али су се на крају спасавале да не изгубе од тима Луке Миливојевића (играо 90 минута).

Млади Мајкл Олисе и Џефри Шлуп су „поништили“ голове Џејмија Вардија и Келечија Ихенача и донели реми Паласу.

Могли су и до великог преокрета, али се Лестер на крају некако одбранио.