Brazil i Argentina slavili, laka pobeda Čilea

Prethodne noći nastavljene su kvalifikacije u Južnoj Americi za odlazak na Mundijal 2022. u Kataru.

Svi domaćini su došli do bodova, pa su tako pobede ostvarili Argentina, Čile i Brazil.

Brazilci su upisali desetu pobedu u 11 mečeva i tako potvrdili da su u ovom trenutku najjači na kontinentu.

U Manausu, protiv Urugvaja, koji su u napadu predvodili Luis Suares i Edinson Kavani, bili su veoma raspoloženi i slavili sa 4:1 (2:0).

Nejmar je otvorio seriju u desetom minutu na asistenciju Freda, da bi osam minuta kasnije Rafinja povisio na 2:0.

Isti igrač je u 58. minutu rešio pitanje pobednika kada je postigao svoj drugi gol, lovog puta na asistenciju Nejmara.

Napadač Pari Sen Žermena je još jednom asistirao, ovog puta Gabrijelu Barbosi u 83. minutu, a prethodno je na 3:1 smanjio Luis Suares u 77. minutu.

U Buenos Ajresu, Argentina predvođena Leom Mesijem se namučila da dođe do bodova protiv Perua, 1:0 (1:0).

Počelo je prilikama Di Marije u četvrtom i Kristijana Romera, kojem je u desetom minutu poništen gol zbog ofsajda, da bi u 43. minutu bio viđen jedini gol.

Napadač Intera Lautaro Martines je odlično skočio, zahvatio loptu glavom i poslao je pod prečku.

Imao je Peru u 65. minutu kolosalnu priliku da izjednači i dođe do boda.

Emilijano Martines je skrivio penal, a Jošimar Jotun je sa bele tačke pogodio prečku i rezultat je ostao nepromenjen.

Konačno, Čile je vezao i drugu pobedu, posle Paragvaja pobedili su kod kuće i Venecuelu sa 3:0 i tako ostali u igri za plasman u Katar.

Defanzivac Fiorentine Erik Pulgar je postigao dva gola, u 18. i 37. minutu i time odredio tok utakmice.

Konačnih 3:0 postavio je Ben Brereton u 73. minutu.

U narednom kolu 11. novembra, Brazil dočekuje Kolumbiju, Argentina gostuje u Urugvaju, a Čile će biti gost Paragvaja.

Istog dana, Peru će dočekati Boliviju, a Ekvador reprezentaciju Venecuele.