Početna > Sport > Fudbal
Fudbal

Brant pogurao „milionere“ do pobede u Štutgartu

Fudbaleri Borusije iz Dortmunda slavili su kao gosti protiv Štutgarta sa 2:0 (1:0).

Izabranici trenera Marka Rozea sa nova tri boda nastavili su trku za titulu sa Bajernom i sada imaju šest bodova manje.

Od prvog minuta „milioneri“ su krenuli žestoko i Rafael Gereiro je pogodio stativu u devetom minutu.

Tri minuta kasnije, Julijan Brant je postigao gol, ali je sudija Harm Osmers rešio da pogleda VAR snimak.

Posle nekoliko minuta je presudio da je gol bio regularan i Borusija je tako povela.

Štutgart je u 23. minutu propustio veliku priliku da izjednači, Omar Marmuš je za malo bio neprecizan.

Marko Rojs u 62. i Paskal Štencel dva minuta kasnije, propustili su prilike na obe strane, kao i Rafael Gereiro iz tima Borusije u 67. minutu.

Ipak, četiri minuta kasnije, sve je rešeno, preciznim i snažnim udarcem sa 20 metara, Brant je drugim golom na susretu rešio pitanje pobednika.

Štutgart je u finišu pokušao da dođe do gola i učini meč zanimljivijim, ali mu to nije pošlo za rukom, pa im posle 14. poraza u sezoni sledi grčevita borba za opastanak.

Erling Haland je četvrtom minutu nadoknade zatresao mrežu, ali je VAR poništio pogodak i ostalo je 0:2.