Брант погурао „милионере“ до победе у Штутгарту

Фудбалери Борусије из Дортмунда славили су као гости против Штутгарта са 2:0 (1:0).

Изабраници тренера Марка Розеа са нова три бода наставили су трку за титулу са Бајерном и сада имају шест бодова мање.

Од првог минута „милионери“ су кренули жестоко и Рафаел Гереиро је погодио стативу у деветом минуту.

Три минута касније, Јулијан Брант је постигао гол, али је судија Харм Осмерс решио да погледа ВАР снимак.

После неколико минута је пресудио да је гол био регуларан и Борусија је тако повела.

Штутгарт је у 23. минуту пропустио велику прилику да изједначи, Омар Мармуш је за мало био непрецизан.

Марко Ројс у 62. и Паскал Штенцел два минута касније, пропустили су прилике на обе стране, као и Рафаел Гереиро из тима Борусије у 67. минуту.

Ипак, четири минута касније, све је решено, прецизним и снажним ударцем са 20 метара, Брант је другим голом на сусрету решио питање победника.

Штутгарт је у финишу покушао да дође до гола и учини меч занимљивијим, али му то није пошло за руком, па им после 14. пораза у сезони следи грчевита борба за опастанак.

Ерлинг Халанд је четвртом минуту надокнаде затресао мрежу, али је ВАР поништио погодак и остало је 0:2.