Светска атлетска легенда, осмоструки олимпијски шампион и први амбасадор ЕXПО 2027 Београд Јусеин Болт нагласио је да ће учинити све да у свету промовише ЕXПО и Србију, јер сви треба да виде колико је Србија сјајна земља.

“Учинићу све што могу да промовишем ЕXПО и Србију. Желим да научим што више о вашој земљи како бих могао људима широм света да испричам шта их овде чека – богата историја, сјајна енергија и невероватни људи. Свет треба да види колико је ова земља сјајна”, рекао је за РТС Болт који је први пут боравио у Србији, саопштено је из предузећа Експо2027.
Како каже, одушевили су га људи у Србији, гостопримство, историја и спортски хероји, као и београдско сунце које га подсећа на Јамајку.
Болт је нагласио да му је драго што је у Београду и да цхе покушати да што боље представи Србију и ЕXПО 2027 свету.
Осим што је изразио велико интересовање за српску историју и жељу да боље упозна земљу, Болт је говорио и о својој амбасадорској мисији у оквиру ЕXПО 2027.
Болт је истакао да већ има пријатеље из Србије и да познаје многе успешне српске спортисте.
Осмоструки олимпијски ссампион навео је и да није равнодуссан ни према емотивним телевизијским преносима својих трка које је у Србији коментарисао легендарни спортски новинар Душко Кораћ и да је дирнут тиме ссто у Србији има много навијацца.
“Мој пријатељ из Србије ми је први показао снимак и објаснио колико је коментатор био узбуђен. Рекао ми је и да имам много навијача овде, и то ме је заиста дирнуло”, изјавио је Болт.
Приликом боравка у Београду, Болт је обишао Београд на води, парк Калемегданску и Београдску тврђаву, али и друга знаменита места.
“Одушевљен сам! Људи су предивни, топли и срдачни, желим да се захвалим свима на подршци и гостопримству”, рекао је Болт амбасадор Експа, Србије и Београда који не само да помера границе на стази, већ гради мостове међу људима кроз игру, инспирацију и искрену људску повезаност.
Усвојен споразум између Међународног бироа за изложбе и ЕXПО 2027 Београд
Преузмите андроид апликацију.