Бохум искључио Херту из Бундеслиге, Хофенхајм надиграо Унион Берлин за опстанак

Утакмице претпоследњег 33. кола Бундеслиге имају одлучујући значај за неколико водећих тимова али су одлучивале и о опстанку у лиги. Фудбалери Бохума су на гостовању Херти изборили нерешен резултат 1:1 поготком у судијскиј надокнади и практично је послали у нижи ранг такмичења. У Хофенхајму су домаћини изненадили и надиграли Унион Берлин са 4:2 и обезбедили опстанак у лиги а гостима закомпликовали борбу за прво место.

У својеврсном дербију зачеља у Берлину Бохум је на гостовању успео да дође до нерешеног резултата са 1:1 чиме је увећао своје шансе за опстанак а на другој страни Херта је практично остала без шанси да се сачува од испадања.

У врло равноправном мечу Херта је успела да поведе у 64. минуту кад је, после одличног центаршута Рихтера из корнера,Тузарт главом спровео лопту у противничку мрежу за вођство од 1:0.

Ушло се у судијску надокнаду и учинило се да ће домаћини доћи до спасоносна три бода а онда је уследило непријатно изненађење.

У четвртом минуту Шлотербек постиже погодак којим доноси велики бод Бохуму а Херту дефинитивно шаље у нижи ранг такмичеља.

Бохум је сада први изнад црте, са бодом више од Шалкеа. Бохум ће у последњем колу угостити екипу Леверкузена, а ни победа га неће сачувати од испадања.

Хофенхајм је приредио својеврсно изненађење на свом терену надигравши другопласирани Униом Берлин са 4:2 чиме су знатно ојачали чансе да се сачувају од испадања

Домаћини су у првом полувремену повели головима Бебуа у 22. и Крамарића у 36. минуту из једанаестерца, али се гости нису предавали и успевају да у 4. минуту судијске надокнаде првог полувремена голом Доекија смање на 2:1 са колико се отишло на одмор.

У наставку Крамарић је погодио и из игре у 90. минуту за 3:1, четири минута касније смањио је Лаидуни на 3:2, а оначан резултат поставио је Дабур у деветом минуту надокнаде.

Унион Берлин је тренутно четврти са 59 бодова колико има и петопласирани Флајбург, а у последњем колу, Унион Берлин ће угостити Вердер, док ће Фрајбург гостовати Ајнтрахту.

Шалке је освојио велики бод у Гелзенкирхену одигравши против Ајнтрахта нерешено 2:2, а на домаћем терену је и Вердер са келном одиграо 1:1.