Богдановић све бољи и бољи, запажена партија у победи над Њујорком

Српски кошаркаш Богдан Богдановић убацио је 14 поена у победи Атланта хокса над Њујорк никсима 139:124.

Меч у ком се нису играле одбране био је идеалан да Богдановић настави са успоном форме.

Бек Хокса је имао благу кризу са укупно 12 поена у три меча, из које се искобељао са 12 поена против Даласа. У дуелу са Њујорком је надвисио тај учинак. До 14 поена дошао је непогрешивим шутем за два 4/4, којим је надокнадио климав проценат за три 2/8. Придодао је по пар асистенција и скокова.

Домаћа Атланта је имала проблема са Никсима током првог полувремена. Морали су Хокси током већег дела првог полувремена, да би у трећој деоници преокренули резултат и стигли до надмоћне победе.

Дежонте Мари је био на врхунцу задатка са 29 поена, 12 асисенција и шес скокова. Други члан ол-стар бековског тандема Тре Јанг је дао 27, Деандре Хантер 20, а Џон Колинс 17 поена.

Ког гостију су се највише истакли Џулијус Рендл са 33 и Ар Џеј Берет са 23 поена.

Важна победа за Хоксе у плеј-ин делу табеле. На осмој су позицији са 24-22, а Никси су место изнад са 25-22. Слабашни Шарлот је наредни ривал екипи Нејта Мекмилана.

Ekskluzivno – Duško Todorović nastupiće na jednoj od najjačih „UFC“ priredbi ove godine