Bogdanović postigao 20 poena u pobedi Atlante, poraz Denvera bez Jokića

Košarkaši Atlanta hoksa slavili su na gostovanju u Oklahomi rezultatom 137:132, uz efikasnu partiju Bogdana Bogdanovića. Denver je bez Nikole Jokića i Džamala Mareja u timu poražen od Milvoki baksa 107:99.

Posle dva poraza u nizu, Atlanta je u gostima pobedila Oklahomu, a značajan doprinos slavlju svog tima dao je srpski košarkaš Bogdan Bogdanović.

Nekadašnji košarkaš Partizana je na parketu proveo 34 minuta, postigao je 20 poena, uz po četiri skoka i asistencije. Pogodio je četiri trojke iz sedam pokušaja.

Oklahoma je čuvala blagu rezultatsku prednost većim delom meča, ali je Atlanta u finišu treće četvrtine prešla u vođstvo, a u poslednjoj deonici stekla i 15 poena razlike.

Uspeli su Tanderi da na 15 sekundi pre kraja priđu na samo poen zaostatka (133:132), ali su Džon Kolins i Dežonte Marej sigurnim izvođenjem slobodnih bacanja odbili napad domaćina i potvrdili pobedu Atlante.

Najefikasniji u pobedničkom timu bio je Trej Jang sa dabl-dabl učinkom – 33 poena i 11 asistencija.

Oklahomu je, kao po običaju, predvodio Šej Gildžos-Aleksander, koji je postigao 36 poena i podelio sedam asistencija.

Denver ne može bez Jokića i Mareja

Denver je bez Nikole Jokića i Džamala Mareja u timu poražen od Milvoki baksa, što je tek drugi poraz Nagetsa u poslednjih 12 utakmica.

Iako se na prošlom meču vratio na teren nakon povrede zadnje lože, srpski reprezentativac je propustio utakmicu u Milvokiju, a zbog povreda nisu igrali ni Džamal Marej i Kentavijus Kaldvel-Poup, dok je Majkl Porter preskočio meč zbog privatnih razloga – treći u nizu.

Odolevala je ekipa iz Kolorada tri četvrtine, ali nije imala personal da ozbiljnije zapreti Milvokiju.

Baksi su dizali razliku kako je utakmica odmicala i rutinski došli do trijumfa.

Raspoložen je bio Janis Adetokumbo – završio je meč sa 33 poena i 14 skokova. DŽru Holidej je doprineo sa 20 poena, a dabl-dabl učinak imao je i Pet Konaton – 19 poena i 12 skokova.

Denver je silom prilika predvodio Aron Gordon sa 26 postignutih poena i 14 skokova. Slovenac Vlatko Čančar, bivši košarkaš Mege, igrao je malo manje od 20 minuta i upisao devet poena.