Богдановић постигао 20 поена у победи Атланте, пораз Денвера без Јокића

Кошаркаши Атланта хокса славили су на гостовању у Оклахоми резултатом 137:132, уз ефикасну партију Богдана Богдановића. Денвер је без Николе Јокића и Џамала Мареја у тиму поражен од Милвоки бакса 107:99.

После два пораза у низу, Атланта је у гостима победила Оклахому, а значајан допринос слављу свог тима дао је српски кошаркаш Богдан Богдановић.

Некадашњи кошаркаш Партизана је на паркету провео 34 минута, постигао је 20 поена, уз по четири скока и асистенције. Погодио је четири тројке из седам покушаја.

Оклахома је чувала благу резултатску предност већим делом меча, али је Атланта у финишу треће четвртине прешла у вођство, а у последњој деоници стекла и 15 поена разлике.

Успели су Тандери да на 15 секунди пре краја приђу на само поен заостатка (133:132), али су Џон Колинс и Дежонте Мареј сигурним извођењем слободних бацања одбили напад домаћина и потврдили победу Атланте.

Најефикаснији у победничком тиму био је Треј Јанг са дабл-дабл учинком – 33 поена и 11 асистенција.

Оклахому је, као по обичају, предводио Шеј Гилџос-Александер, који је постигао 36 поена и поделио седам асистенција.

Денвер не може без Јокића и Мареја

Денвер је без Николе Јокића и Џамала Мареја у тиму поражен од Милвоки бакса, што је тек други пораз Нагетса у последњих 12 утакмица.

Иако се на прошлом мечу вратио на терен након повреде задње ложе, српски репрезентативац је пропустио утакмицу у Милвокију, а због повреда нису играли ни Џамал Мареј и Кентавијус Калдвел-Поуп, док је Мајкл Портер прескочио меч због приватних разлога – трећи у низу.

Одолевала је екипа из Колорада три четвртине, али није имала персонал да озбиљније запрети Милвокију.

Бакси су дизали разлику како је утакмица одмицала и рутински дошли до тријумфа.

Расположен је био Јанис Адетокумбо – завршио је меч са 33 поена и 14 скокова. Џру Холидеј је допринео са 20 поена, а дабл-дабл учинак имао је и Пет Конатон – 19 поена и 12 скокова.

Денвер је силом прилика предводио Арон Гордон са 26 постигнутих поена и 14 скокова. Словенац Влатко Чанчар, бивши кошаркаш Меге, играо је мало мање од 20 минута и уписао девет поена.