Bledi Partizan remijem na Malti do Lige konferencija (VIDEO)

Fudbaleri Partizana igraće u grupnoj fazi Lige konferencije, pošto su potvrdili prolaz u revanš utakmici plej-ofa protiv Hamruna sa Malte.

Partizan je na Maltu odneo prednost od 4:1 iz prve utakmice i, uprkos slabijoj predstavi, uspeo da remizira 3:3, pa će se drugu godinu zaredom naći u grupnoj fazi trećeg po jačini evropskog takmičenja.

Maltežani su došli do željenog gola na veoma lošem terenu i činilo se da bi moglo da se zakomplikuje za vicešampiona Srbije. Međutim, nekoliko minuta kasnije, uz mnogo sreće zbog velike greške golmana, Rikardo se najbolje snašao posle kornera i izjednačio rezultat.

Petrićevi izabranici došli su do važnog gola koji je presekao ritam protivnika i tada je pobednik dvomeča odlučen.

U nastavku susreta bilo je mnogo manje uzbuđenja, pa su se crno-beli približavali željenom cilju uprkos slabijoj igri.

Domaćin je obično pretio preko Prša, da bi Partizan sve dileme rešio u 72. minutu.

Tada su po levom boku kombinovali Dijabate i Slobodan Urošević, kapiten je ušao u kazneni prostor i prevario čuvara, a onda rutinski pogodio donji desni ugao.

Popularni Čaki je stavio tačku na utakmicu i potvrdio plasman Partizana u evropsko takmičenje, a nekoliko minuta kasnije svojim drugim pogotkom Gomeš donosi 1:3.

Ni tu nije bio kraj golovima, u finišu je Kristijan Belić skrivio penal koji je Freitas iskoristio za Hamrun, a ekipa sa Malte je u finišu uspela i da izjednači, strelac je takođe sa bele tačke bio Fedele.

Klub iz Humske će se u petak naći na žrebu, kada će saznati imena protivnika u grupnoj fazi.

Izvučene grupe Lige šampiona: Vlahović na Mesija, Levandovski se vraća u Minhen