Бледи Партизан ремијем на Малти до Лиге конференција (ВИДЕО)

Фудбалери Партизана играће у групној фази Лиге конференције, пошто су потврдили пролаз у реванш утакмици плеј-офа против Хамруна са Малте.

Партизан је на Малту однео предност од 4:1 из прве утакмице и, упркос слабијој представи, успео да ремизира 3:3, па ће се другу годину заредом наћи у групној фази трећег по јачини европског такмичења.

Малтежани су дошли до жељеног гола на веома лошем терену и чинило се да би могло да се закомпликује за вицешампиона Србије. Међутим, неколико минута касније, уз много среће због велике грешке голмана, Рикардо се најбоље снашао после корнера и изједначио резултат.

Петрићеви изабраници дошли су до важног гола који је пресекао ритам противника и тада је победник двомеча одлучен.

У наставку сусрета било је много мање узбуђења, па су се црно-бели приближавали жељеном циљу упркос слабијој игри.

Домаћин је обично претио преко Прша, да би Партизан све дилеме решио у 72. минуту.

Тада су по левом боку комбиновали Дијабате и Слободан Урошевић, капитен је ушао у казнени простор и преварио чувара, а онда рутински погодио доњи десни угао.

Популарни Чаки је ставио тачку на утакмицу и потврдио пласман Партизана у европско такмичење, а неколико минута касније својим другим поготком Гомеш доноси 1:3.

Ни ту није био крај головима, у финишу је Кристијан Белић скривио пенал који је Фреитас искористио за Хамрун, а екипа са Малте је у финишу успела и да изједначи, стрелац је такође са беле тачке био Феделе.

Клуб из Хумске ће се у петак наћи на жребу, када ће сазнати имена противника у групној фази.

Izvučene grupe Lige šampiona: Vlahović na Mesija, Levandovski se vraća u Minhen