Beron i Lojd pokvarili „novogodišnje“ slavlje Zvezdi u Pioniru

Košarkaši Crvene zvezde poraženi su u meču 18. kola Evrolige od ekipe Zenita iz Sankt Peterburga rezultatom 80:76.

Najbolji u ekipi Zvezde bio je Nejt Volters, sa 21 poenom 5 skokova i 6 asistencija.
Kod gostiju Bili Beron je sa 25 poena (5/9 za tri) i 6 asistencija bio najzaslužniji za pobedu ruske ekipe.

Zvezda je od starta bila raspoložena napadački pa su na startu pri rezultatu 13:10 napravili seriju od 6:0 i odvojili se na osam poena prednosti. Zvezda je seriju napravila pre svega na „krilima“ raspoloženog Ostina Holinsa.

Ipak od tog momenta gosti iz Sankt Peterburga prave seriju 19:3 i zatvaraju prvu deonicu sa prednošću 29:21.

Bili Beron je bio glavna figura u povratku ruskog tima.

U drugu deonicu je Zvezda ušla znatno čvršće i dozvolila samo 15 poena Zenitu, u četvrtini koju je ekipa Dejana Radonjića dobila 21:15.

Na poluvremenu bilo je 44:42 u korist gostiju.

Nakon odmora usledila je neverovatna deonica u kojoj smo ukupno videli 21 poen, isto koliko je samo Zvezda postigla u prvoj deonici. Zvezda je i ovu četvrtinu dobila i to rezultatom 15:6.

Ništa nisu mogli da pogode igrači Ćavija Paskvala, o tome govori i činjenica da su četiri poena od ukupnih šest gosti postigli sa linije slobodnih bacanja.

Nije ni Zvezda briljirala u napadu, te je prednost pred četvrtu deonicu bila +7, iako je mogla biti i znatno veća – 57:50.

Bili Beron je ponovo zadavao velike probleme odbrani zvezde i vratio je praktično sam goste u utakmicu.

Na minut i 19 sekundi do kraja utakmice pri rezultatu 67:67 Aleks Pojntres grubo faulira Mitrovića i dobija tehničku grešku. Mitrović pogađa oba slobodna bacanja, ali crveno-beli ne uspevaju da „unovče“ i dodatni posed.

Na 37 sekundi do kraja Lojd postiže svoje prve poene na utakmici i to za izjednačenje – 69:69 i Zvezda ima poslednji napad.

Loša organizacija poslednjeg napada duela Volters – Kalinić, prouzrokovala je dva promašaja prvo Kalinića pa zatim i Voltersa i utakmica je otišla u produžetke.

U produžecima se odigravala igra nerava, pre svega sa linije slobodnih bacanja, u kojoj se Zenit bolje snašao. Lojd je na kraju bio „meč-viner“ za ekipu Zenita, iako do same završnice utakmice nije postigao niti jedan poen. Na kraju sa 6 ključnih poena rešava utakmicu.

Zvezda je nakon ovog meča na skoru 7-11, a sledeći meč igraju isto u hali „Aleksandar Nikolić“, kada 6. januara dočekuju turski Fenerbahče. Zenit ovom pobedom dolazi do svog 12 trijumfa u sezoni.