Benzema i penali pogurali Real kroz Vigo

Real Madrid nastavio je put na novoj tituli šampiona Španije pobedom na neugodnom gostovanju u Vigu protiv Selte rezultatom 2:1 (1:0).

„Kraljevski klub“ ponovo je imao jedinstvenog junaka u liku i delu Karima Benzeme koji je bio strelac oba gola, i to oba iz penala.

Istim, imao ih je Benzema tri na ovom susretu, jedan je promašio, ali su dva bila dovoljna da se upišu nova tri boda.

Prvi gol sa „bele tačke“ viđen je u 19. minutu, da bi u 40. minutu gol Selti bio poništen zbog ofsajda Galjarda.

Ipak, u 53. minutu Nolito je uspeo da poravna rezultat i natera Real da ponovo napadne.

U 64. minutu Benzema je promašio penal, ali je pet minuta kasnije dobio novu priliku i stigao do svog 24. gola u sezoni, a Realu donese 69. bod u sezoni.

Koreča: Federer i dalje kandidat za titulu GOAT