Benzema het-trikom nokautirao PSŽ i provukao Real dalje

Fudbaleri Real Madrida šokirali su Pari Sen Žermen u osmini finala i plasirali se među najboljih osam ekipa u Ligi šampiona.

Jasno je bilo da će duel na „Santjago Bernabeu“ biti veoma interesantan, pošto je Real izašao izuzetno visoko i krenuo da napada od prvog minuta.

Real je u revanšu napravio preokret i savladao Parižane 3:1 zahvaljujući het-triku Karima Benzeme, pa je prošao ukupnim rezultatom 3:2.

Benzema je pokazao da će bilo koji Francuz biti u njegovoj senci još neko vreme, barem kada su evropske utakmice u pitanju. Za manje od 20 minuta je kompletirao het-trik kojim je izvukao svoj tim iz ambisa i odveo ga dalje.

Prvo je iskoristio veliku grešku Donarume i asistenciju Vinisijusa, a onda sa dva gola u dva minuta nokautirao protivnički tim pun zvezda.

U drugoj utakmici u istom terminu plasman je overio i Mančester siti nad Sportingom iz Lisabona, pa su se ove dve ekipe pridružile Bajernu iz Minhena i Liverpula.