Бензема хет-триком нокаутирао ПСЖ и провукао Реал даље

Фудбалери Реал Мадрида шокирали су Пари Сен Жермен у осмини финала и пласирали се међу најбољих осам екипа у Лиги шампиона.

Јасно је било да ће дуел на „Сантјаго Бернабеу“ бити веома интересантан, пошто је Реал изашао изузетно високо и кренуо да напада од првог минута.

Реал је у реваншу направио преокрет и савладао Парижане 3:1 захваљујући хет-трику Карима Бенземе, па је прошао укупним резултатом 3:2.

Бензема је показао да ће било који Француз бити у његовој сенци још неко време, барем када су европске утакмице у питању. За мање од 20 минута је комплетирао хет-трик којим је извукао свој тим из амбиса и одвео га даље.

Прво је искористио велику грешку Донаруме и асистенцију Винисијуса, а онда са два гола у два минута нокаутирао противнички тим пун звезда.

У другој утакмици у истом термину пласман је оверио и Манчестер сити над Спортингом из Лисабона, па су се ове две екипе придружиле Бајерну из Минхена и Ливерпула.