Benzema doneo pobedu Realu u samoj završnici, Valjadolid nemoćan na domaćem terenu

Real Madrid je u gostima u 15. kolu Primere pobedio Valjadolid sa 2:0.

Izabranici Karla Anćelotija uspešno su počeli sezonu posle Svetskog prvenstva, ali su se igrači Valjadolida pokazali kao težak protivnik i na kraju utakmice primili oba gola.

Blok domaćih razbijen je tek u 83. minutu iz jedanaesterca dosuđenog posle VAR pregleda.

Pokazalo se da je Havijer Sančes igrao rukom posle kornera Reala.

Karim Benzema je bio siguran izvođač penala, a zbog prigovora posle penala Serhio Leon dobio je crveni karton, pa je Valjadolid u poslednjim minutima imao igrača manje.

Real je to iskoristio da zapečati pobedu u 89. minutu iz kontre. Eduardo Kamavinga je protrčao po levoj strani i odigrao povratni pas za Benzemu, koji je mirno primio loptu i pogodio za konačnih 2:0.