Бензема донео победу Реалу у самој завршници, Ваљадолид немоћан на домаћем терену

Реал Мадрид је у гостима у 15. колу Примере победио Ваљадолид са 2:0.

Изабраници Карла Анц́елотија успешно су почели сезону после Светског првенства, али су се играчи Ваљадолида показали као тежак противник и на крају утакмице примили оба гола.

Блок домац́их разбијен је тек у 83. минуту из једанаестерца досуђеног после ВАР прегледа.

Показало се да је Хавијер Санчес играо руком после корнера Реала.

Карим Бензема је био сигуран извођач пенала, а због приговора после пенала Серхио Леон добио је црвени картон, па је Ваљадолид у последњим минутима имао играча мање.

Реал је то искористио да запечати победу у 89. минуту из контре. Едуардо Камавинга је протрчао по левој страни и одиграо повратни пас за Бензему, који је мирно примио лопту и погодио за коначних 2:0.