Benfika deklasirala Makabi i osvojila prvo mesto u grupi H

Fudbaleri Pari Sen Žermen pobedili su večeras u Torinu ekipu Juventusa 2:1 u meču poslednjeg kola grupe H Lige šampiona.

PSŽ je poveo golom Kilijana Mbapea u 13. minutu, a izjednačio je Leonardo Bonući u 39. Pobedu francuskom šampionu doneo je Nunjo Mendeš u 69. minutu. Za torinski klub igrao je Filip Kostić, dok je Dušan Vlahović bio van tima zbog povrede.

Benfika je u Haifi pobedila Makabi 6:1. Gosti su poveli pogotkom Gonkvala Ramosa u 20. minutu, izjednačio je Tjaron Šeri iz penala u 26. Ubedljivu pobedu gostima doneli su Petar Musa u 59, Alehandro Grimaldo u 69, Rafa Silva u 73, Henrik Arauho u 88. i Žoao Mario u 92. minutu.

Benfika i PSŽ su sakupili po 14 bodova i igraće u nokaut fazi Lige šampiona. Prvo mesto u ovoj grupi osvojio je klub iz Lisabona zato što je Benfika postigla više golova u gostima u grupnoj fazi Lige šampiona. Juventus je treći sa tri boda, koliko ima i Makabi, ali je torinski klub osvojio treće mesto, koje mu je donelo plasman u 1/16 finala Lige Evrope.

Čelsi je pobedio u Londonu zagrebački Dinamo 2:1 u meču šestog kola grupe E. Gosti su poveli golom Bruna Petkovića u sedmom minutu, a pogotke za Čelsi dali su Rahim Sterling u 18. i Denis Zakarija u 30. minutu. Milan je savladao Salcburg 4:0 golovima Olivijea Žirua u 14. i 57, Radeta Krunića u 46. i Žuniora Mesijasa u 91. minutu. Za goste je igrao srpski reprezentativac Strahinja Pavlović. Čelsi je prvi na tabeli sa 13 bodova, dok je Milan drugi sa 10. Ova dva kluba će igrati u osmini finala LŠ, a Salcburg je treći sa šest bodova i nastaviće takmičenje u Ligi Evrope. Dinamo je poslednji sa četiri boda.

Mančester siti je u grupi G na svom terenu pobedio Sevilju 3:1. Golove za Siti dali su Riko Luis u 52, Žulijan Alvarez u 73. i Rijad Marez u 83. minutu. Jedini strelac za goste bio je Rafa Mir u 31. minutu. Srpski reprezentativac Nemanja Gudelj igrao je za Sevilju u prvom poluvremenu. Kopenhagen i Borusija iz Dortmunda igrali su 1:1. Gosti su poveli golom Torgana Azara u 23. minutu, a izjednačio je Hakon Arnar Haraldson u 41. minutu. Prvo mesto na tabeli osvojio je Mančester siti sa 14 bodova, dok je Borusija druga sa devet. Sevilja je treća sa pet bodova, dok je Kopenhagen poslednji sa tri.

Plasman u osminu finala Lige šampiona izborili su Bajern, Čelsi, Mančester siti, Napoli, Porto, Real, Totenhem, Benfika, Klub Briž, Borusija (D), Ajnraht, Inter, Lajpcig, Liverpul, Pari Sen Žermen i Milan. Žreb osmine finala Lige šampiona biće održan sedmog novembra od 12 sati u Nionu.

Milojević: Za nijansu hrabrije i ofanzivnije nego u Beogradu