Ostali sportovi

Benč pres – zlata za Markovića, Petkovićevu i Ećima

Na svetskom takmičenju benč pres dizača tegova, u američkom Orlandu, srpski predstavnici su u veoma jakoj konkurenciji osvojili četiri zlatne medljme.

Srpski benč pres dizač tegova, Leskovčanin Živorad Žika Marković, na takmičenju u SAD osvojio je dve zlatne medalje.

Marković je u Orlandu, na Svetskom prvenstvu VPC federacije, osvojio prva mesta u „AQ“ Ebenčpresu sa podignutih 160 kilograma i u RAV benčpresu, sa podignutih 140 kilograma.

Na ovom svetskom prvenstvu zlato su osvojili i Ana Petković i Zoran Ećim u svojim kategorijama.

Takmičenje u Orlandu bilo je jedno od najvećih u ovoj godini, na kojem je učestvovalo čak 959 dizača tegova iz celog sveta.

“Konkurencija je bila jaka, ali uspeli smo da se izborimo i postignemo uspeh”, rekao je Marković.

Ovak leskovački preduzetnik je višestruki prvak Srbije, Evrope i sveta, pobednik na svetskim kupovima u master konkurenciji (83 do 90 kilograma).

Rastavac: Zadovoljan sam, ali…