Početna > Svet
Svet

Belgija protiv Rumunije upisala prvu pobedu na šampionatu

Fudbaleri Belgije pobedili su Rumuniju 2:0 u poslednjem meču drugog kola grupne faze Evropskog prvensva i učinili grupu E izuzetno interesantnom.

Pobedom Ukrajine nad Slovačkom i Belgije nad Rumunijom situacija je u grupi E postala izuzetno zanimljiva.

Sada sve četiri selekcije u grupi imaju po četiri boda, i svi imaju identične šanse za prolaz u nokaut fazu šampionata.

Od samog starta je sve išlo po planu belgijskog nacionalnog tima. Posle poraza od Slovačke u prvom kolu, Tedesko je odlučio da pojača napad i vezni red brzim igračima i to je donelo rezultat.

„Crveni đavoli“ su u potpunosti kontrolisali utakmicu od njenog starta pa do samog kraja uz manje padove u igri.

Poveli su već u drugom minutu golom Jurija Tilemansa, igrača iz veznog reda i fudbalera Aston vile. Gol je razbudio Rumune koji su izgledali potpuno pospano na startu meča.

Narednih nekoliko minuta pripalo je izabranicima Jordaneskua koja je imala nekoliko dobrih sekvenci u igri iz kojih je možda mogla i do izjednačenja, ali je to bilo sve što je pokazala u prvom delu.

Belgijanci su kontrolom igre na sredini terena uspeli da sebi stvore još nekoliko prilika do kraja prvog dela, ali kruženje lopte oko gola Nice nije donelo povećanje razlike.

Rumunija je ofanzivno počela drugo poluvreme, do 50. minuta je imala dve prilike u kojima je uz bolju završnicu ili malo više sreće mogla i do gola.

Belgija se ipak vratila, uspostavila kontrolu i ponovo na muke stavila golmana Nicu. De Brujne je za tri minuta imao dva šuta čime je nagovestio ozbiljnost „crvenih đavola“ da izbore maksimalni broj bodova.

U 63. minutu Lukaku je zatresao mrežu, ali je njegovo slavlje po treći put prekinuo VAR, pošto se još jednom našao u nedozvoljenoj poziciji.

Odličnu partiju koju je pružio, De Brujne je krunisao u 80. minutu.

Kastels je ispucao loptu daleko, a Kevin de Brujne je ispratio loptu svojeg golmana, koja je došla skroz u šesnaesterac Nice. Kapiten Belgije bio je brži i od golmana i od svojeg čuvara.

De Brujne je ovim pogotkom stavio tačku na meč i grupu koja je izgledala najdosadnijom pred početak turnira učinio verovatno najuzbudljivijom.