Ostali sportovi

Barti dominantno do prve titule na domaćem terenu

Australijska teniserka Ešli Barti potvrdila je dominaciju u ženskom tenisu i osvojila prvu titulu na Australijan openu u karijeri.
barti

Barti, koja već više od godinu dana suvereno vlada ženskim tenisom, trijumfovala je u Melburnu bez izgubljenog seta, a u finalu je savladala Amerikanku Danijel Kolins, rezultatom 6:3, 7:6 (7:2).

Devojka iz Kvinslenda, koja će u aprilu napuniti 26 godina, stigla je do trećeg pehara na grend slemovima iz isto toliko finala, posle uspeha na Rolan Garosu i Vimbldonu.

Na putu do poslednje prepreke, Ešli je izgubila samo 21 gem u šest mečeva (samo tri igračice u istoriji su izgubile manje), a i u finalu je potvrdila zašto je najbolja na svetu.

U prvom setu je odigrala taktički veoma dobro, iskoristila svoju šansu i jednim brejkom došla do prednosti.

Međutim, u drugom je morala mnogo da se pomuči jer je protivnica zaigrala mnogo bolje.

Napravila je Amerikanka dva brejka i imala 1:5 u gemovima, uz dve šanse da odservira za treći set. Tada je Barti pokazala izuzetnu mentalnu stabilnost, vratila se i u taj-brejku završila posao, nakon ukupno sat i po vremena igre.

U finalnom meču ženskog singla sudija u stolici bila je Srpkinja Marijana Veljović.

Jokić nastavlja da pomera granice u NBA ligi (VIDEO)