Почетна > Живот и стил
Живот и стил

Баршунасте љубичице заливајте овим еликсиром, цветаће лепше и бујније него икад пре

Упознајте се с неким триковима за њихову додатну прихрану.
Фото: Pexels/Julia Filirovska

Афричке љубичице су наизглед крхке и осетљиве, али заправо је то цвет који одлично подноси чак и зимске услове. Међутим, да би још бујније и лепше цветале, добро је упознати се с неким триковима за њихову додатну прихрану.

Ова прелепа биљка с баршунастим листовима и латицама веома је популарна декорација многих домова, посебно зато што, под правим условима, може да цвета целе зиме, улепшавајући ваш животни простор чак и када друго цвеће мирује.

Оно што је пресудно за његов раст и правилан развој јесте довољно сунчеве светлости, најмање осам до десет сати дневно, али не директне. Најбоље ће се држати ако га поставите на западну, источну или северну страну куће, а толико је жилава врста да ће успевати и у влажним просторијама као што су купатило или кухиња.

Не треба је превише заливати, битно је да је земља влажна и да заливате водом собне температуре, најбоље одстајалом, не свежом.

Поред ових основних услова, своју љубичицу с времена на време можете третирати природним еликсиром који ће је освежити, нахранити и омогућити јој да величанственије цвета. Колико год орхидеје воле зелени чај или пиринчану воду, љубичице ће волети ову течност.

Спас за љубичице о којем говоримо је врло једноставан и ради се о састојку који сви имамо у својим кухињама, посебно током зимских месеци.

То је кора цитрусног воћа, пожељно лимуна или поморанџе. Следећи пут када ољуштите поморанџу или исцедите лимун, не бацајте кору, већ је сачувајте и припремите природни додатак за своје љубичице.

Рецепт за цитрусни раствор за љубичице

Кору цитруса по жељи прелити са 4 дцл вреле воде и оставити да се кува на тихој ватри два до три сата. Добијени концентрат разблажите с литром воде, пребаците у флашу и чувајте на собној температури. Своје љубичице можете заливати овом течношћу једном у седам дана.

Преузмите андроид апликацију.