Barselona protutnjala kroz Napulj, kraj za Dortmund i Šerif

Fudbaleri Barselone protutnjali su kroz Napulj i sa 4:2 pobedili Napoli kao gost, čime su prošli u osminu finala Lige Evrope.

Duel na stadionu „Dijego Armando Maradona“ počeo je porukom obe ekipe da se zaustavi rat u Ukrajini, a Katalonci su od prvog minuta dominirali.

U devetom minutu Đordi Alba je krunisao odličnu kontru Adame Traorea, da bi Frenki de Jong četiri minuta kasnije spektakularnim pogotkom povisio na 2:0.

Napoli je uspeo da smanji preko Lorenca Insinjea, ali je Ćavijeva ekipa potvrdila dominaciju i do kraja, pogocima Đerara Pikea i Pjer-Emerika Obamejanga ostvarila ubedljiv trijumf i plasman u osminu finala.

Do kraja je samo Napolitano uspeo da ublaži poraz italijanskog predstavnika.

Betis je odigrao bez golova sa Zenitom i zahvaljujući pobedi od 3:2 u prvom susretu prošao dalje, dok su remizirali i Rendžers i Borusija Dortmund na „Ajbroksu“,  ali rezultatom 2:2.

Škoti idu dalje sa ukupnih 6:4. Bundesligaš i jedan od favorita završava takmičenje već u prvoj nokaut rundi.

Sevilja je uprkos porazu na „Maksimiru“ od Dinama (Zagrepčani slavili 1:0 pogotkom Mislava Oršića iz penala) nastavila put ka novom trofeju, u utakmici koju su srpski reprezentativci Nemanja Gudelj i Marko Dmitrović proveli na klupi za rezervne igrače.

Okršaj „orlova“ viđen je i u Rimu, gde je su Lacio Sergeja Milinković-Savića i Porto Marka Grujića, remizirali 2:2.

Sergej je igrao čitav meč, Grujić ušao u drugom poluvremenu, a remijem su zadovoljniji bili Portugalci koji su na svom „Dragau“ pobedili 1:0. Sada su strelci bili Taremi i Uribe na jednoj, odnosno Imobile i Kataldi na drugoj strani.

Ubedljiva je bila Atalanta, koja je nakon pobede na svom stadionu od 2:1, deklasirala Olimpijakos u Pireju sa 3:0.

Mele je najavio trijumf svoje ekipe pogotkom u finišu prvog poluvremena, da bi u drugom Ruslan Malinovski sa dva brza komada overio prolaz dalje i apelovao da se prekine rat koji bukti u njegovoj Ukrajini.

Dalje ide i Lajpcig u jednom od najzanimljivih sudara sa Real Sosijedadom.

Posle 2:2 u Nemačkoj, Lajpcig je u Baskiji pobedio 3:1 na krilima Vilija Orbana, Andrea Silve i Emila Forsberga.

U poslednjoj utakmici drama i penali pripali su Bragi protiv Šerifa.