Барселона протутњала кроз Напуљ, крај за Дортмунд и Шериф

Фудбалери Барселоне протутњали су кроз Напуљ и са 4:2 победили Наполи као гост, чиме су прошли у осмину финала Лиге Европе.

Дуел на стадиону „Дијего Армандо Марадона“ почео је поруком обе екипе да се заустави рат у Украјини, а Каталонци су од првог минута доминирали.

У деветом минуту Ђорди Алба је крунисао одличну контру Адаме Траореа, да би Френки де Јонг четири минута касније спектакуларним поготком повисио на 2:0.

Наполи је успео да смањи преко Лоренца Инсињеа, али је Ћавијева екипа потврдила доминацију и до краја, погоцима Ђерара Пикеа и Пјер-Емерика Обамејанга остварила убедљив тријумф и пласман у осмину финала.

До краја је само Наполитано успео да ублажи пораз италијанског представника.

Бетис је одиграо без голова са Зенитом и захваљујући победи од 3:2 у првом сусрету прошао даље, док су ремизирали и Ренџерс и Борусија Дортмунд на „Ајброксу“,  али резултатом 2:2.

Шкоти иду даље са укупних 6:4. Бундеслигаш и један од фаворита завршава такмичење већ у првој нокаут рунди.

Севиља је упркос поразу на „Максимиру“ од Динама (Загрепчани славили 1:0 поготком Мислава Оршића из пенала) наставила пут ка новом трофеју, у утакмици коју су српски репрезентативци Немања Гудељ и Марко Дмитровић провели на клупи за резервне играче.

Окршај „орлова“ виђен је и у Риму, где је су Лацио Сергеја Милинковић-Савића и Порто Марка Грујића, ремизирали 2:2.

Сергеј је играо читав меч, Грујић ушао у другом полувремену, а ремијем су задовољнији били Португалци који су на свом „Драгау“ победили 1:0. Сада су стрелци били Тареми и Урибе на једној, односно Имобиле и Каталди на другој страни.

Убедљива је била Аталанта, која је након победе на свом стадиону од 2:1, декласирала Олимпијакос у Пиреју са 3:0.

Меле је најавио тријумф своје екипе поготком у финишу првог полувремена, да би у другом Руслан Малиновски са два брза комада оверио пролаз даље и апеловао да се прекине рат који букти у његовој Украјини.

Даље иде и Лајпциг у једном од најзанимљивих судара са Реал Сосиједадом.

После 2:2 у Немачкој, Лајпциг је у Баскији победио 3:1 на крилима Вилија Орбана, Андреа Силве и Емила Форсберга.

У последњој утакмици драма и пенали припали су Браги против Шерифа.