Bajern ubedljivo savladao Zvezdu i raspršio snove o plej-ofu Evrolige

Košarkaši Crvene zvezde ubedljivo su izgubili od Bajerna u Minhenu 82:57, čime su izgubili sve šanse da se nađu među osam ekipa koje će igrati plej-of Evrolige.

Crveno-bele do kraja ligaškog dela takmičenja očekuju još dueli sa Žalgirisom u Litvaniji i Efesom u Beogradu.

Nadali su se crveno-beli da će pobedom u Minhenu zadržati kakve-takve šanse da dođu do plej-ofa Evrolige, ali su na kraju ubedljivo poraženi od Bajerna – 82:57.

Zvezda je doživela 15. poraz u takmičenju, dok je Bajern stigao do 13. pobede čime je obezbedio plasman među osam najboljih.

Ekipa Dejana Radonjića bila je bez energije, uz mnogo grešaka na obe strane terena, što je Bajern znao rezultatski da iskoristi.

Nije pomogla ni velika podrška Zvezdinih navijača sa tribina dvorane u Minhenu, Bavarci su jednostavno znali šta žele i kako do toga da dođu.

Zvezda je dobro ušla u meč povela 9:2, ali je Bajern do kraja prve četvrtine uhvatio priključak i samo nagovestio šta će se dogoditi do kraja meča.

Bavarci su u drugoj deonici ubacili 27 poena, koristili sve greške crveno-belih, kao i veliki broj promašenih slobodnih bacanja beogradskog tima i došli do prednosti od 42:33 na poluvremenu.

Ekipa Dejana Radonjića gotovo pet minuta nije postigla koš na početku treće deonice, što bajern koristi da dođe do dvocifrene prednosti, koja je do početka poslednje četvrtine iznosila 20 poena – 63:43.

Domaći tim nije dopustio Zvezdi da se u poslednjoj četvrtini vrati u igru, već su dobili i taj deo igre za konačan trijumf 82:57.

Najefikasniji na meču bio je Augustin Rubit sa 22 poena, pratili su ga Dešon Tomas sa 16 i Ognjen Jaramaz sa 12. U ekipu Zvezde Nikola Kalinić je ubacio poena 12, a Luka Mitrović 11.

Zvezdi je do kraja takmičenja ostalo da odigra još dve utakmice – zaostali meč protiv Žalgirisa u gostima, kao i duel poslednjeg kola sa Efesom u Beogradu.

Poslednji MVP presek: Jokić na čelu, Grk prestigao Embida