Početna > Sport > Fudbal
Fudbal

Bajern rutinski, dva gola bišveg igrača Partizana u pobedi Bohuma

Fudbaleri Bajerna nastavljaju pohod ka novoj tituli u Bundesligi.

Bavarci su bili veoma sigurni na gostovanju Frajburgu u 28. kolu, slavili su sa 4:1 (0:0).

Prvi strelac šampiona, Poljak Robert Levandovski nije imao svoje popodne, ali zato su pogađali drugi.

U prvom poluvremenu nije bilo golova, da bi u 58. minutu seriju otvorio Leon Gorecka.

Posle odlično izvedenog prekida i centaršuta Kimiha, Gorecka je glavom loptu sproveo u mrežu.

Pet minuta kasnije, Frajburg je izjednačio preko Nilsa Petersena, odlično je šutirao sa ivice kaznenog prostora za 1:1.

Ipak, Bajernu je pripao finiš. Prvo je Serž Gnabri u 72. minutu pogodio za 1:2, da bi pobedu devet minuta kasnije osigurao Kingsli Koman.

Duboko u nadoknadi, u šestom minutu, pogodio je i Marsel Sabicer za konačnih 1:2.

Do važnih bodova stigao je i Bohum na gostovanju Hofenhajmu.

Slavio je sa 2:1, au glavnoj ulozi bio je bivši napadač Partizana, Japanac Takuma Asano.

On je postigao oba gola za Bohum, prvo u 28, a potom i u 58. minutu susreta.

Jedini gol za domaće je na asistenciju Andreja Kramarića postigao David Raum.

Golova nije bilo u susretu Ajntrahta i Grojter Firta, Filip Kostić je odigrao svih 90 minuta u timu iz Frankfurta.

Bajer je kod kuće slavio protiv Herte sa 2:1, golovima Lukasa Alarija i Karima Belarabija, dok je Štutgart stigao do boda na gostovanju Arminiji (1:1).