Бајерн рутински, два гола бишвег играча Партизана у победи Бохума

Фудбалери Бајерна настављају поход ка новој титули у Бундеслиги.

Баварци су били веома сигурни на гостовању Фрајбургу у 28. колу, славили су са 4:1 (0:0).

Први стрелац шампиона, Пољак Роберт Левандовски није имао своје поподне, али зато су погађали други.

У првом полувремену није било голова, да би у 58. минуту серију отворио Леон Горецка.

После одлично изведеног прекида и центаршута Кимиха, Горецка је главом лопту спровео у мрежу.

Пет минута касније, Фрајбург је изједначио преко Нилса Петерсена, одлично је шутирао са ивице казненог простора за 1:1.

Ипак, Бајерну је припао финиш. Прво је Серж Гнабри у 72. минуту погодио за 1:2, да би победу девет минута касније осигурао Кингсли Коман.

Дубоко у надокнади, у шестом минуту, погодио је и Марсел Сабицер за коначних 1:2.

До важних бодова стигао је и Бохум на гостовању Хофенхајму.

Славио је са 2:1, ау главној улози био је бивши нападач Партизана, Јапанац Такума Асано.

Он је постигао оба гола за Бохум, прво у 28, а потом и у 58. минуту сусрета.

Једини гол за домаће је на асистенцију Андреја Крамарића постигао Давид Раум.

Голова није било у сусрету Ајнтрахта и Гројтер Фирта, Филип Костић је одиграо свих 90 минута у тиму из Франкфурта.

Бајер је код куће славио против Херте са 2:1, головима Лукаса Аларија и Карима Беларабија, док је Штутгарт стигао до бода на гостовању Арминији (1:1).