Бајерн ремизирао са Штутгартом, па прославио титулу Бундеслиге

Фудбалери Бајерна и Штутгарта одиграли су нерешено 2:2 у утакмици 33. кола Бундеслиге.

Минхенски Бајерн је већ освојио титулу и за њих овај меч није имао великог значаја, док је за Штутгарт ипак имао неку важност.

Они се боре за опстанак у Бундеслиги и да се сезона данас завршила играли би у баражу против екипе из Цвајте.

Што се ове утакмице тиче, Бајерн је у првом полувремену био доста бољи противник, али им је било потребно више од пола сата како би постигли први погодак, док је Штутгарт то доста брже учинио.

Гости су повели већ у 8. минуту преко Тијага Томаса, да би на 1:1 изједначио Серж Гнабри у 35. минуту. Бајерн је преокренуо само девет минута касније захваљујући искусном Томасу Милеру и са 2:1 одлази на полувреме.

За бод Штутгарта и наду да ипак могу да прескоче Херту побринуо се Калајџић у 55. минуту који је главом лопту спровео у мрежу после центаршута Сосе.

Na koje načine je Mitrović došao do rekordna 43 gola? (FOTO)