Bajern demolirao Salcburg, Inter samo zaplašio Liverpul

Minhenski Bajern, nakon nekoliko slabijih partija (još jednom, slabijih, nikako slabih), odigrao izvrstan meč i postigao je sedam golova (7:1) protiv Salcburga.

Minhenski Bajern već neko vreme ne igra onoliko dominantno koliko je to umeo da radi u delovima ove i, posebno, u prethodnih par nekoliko sezona. Ništa neobično, naravno, s obzirom na prirodnu dinamiku svake ekipe, posebno jedne koja igra prvu sezonu kod novog trenera.

Tako je sada Bajern postigao sedam golova protiv Salsburga, nakon 1:1 u prvom duelu. Prva tri gola, pre 25. minuta, postigao je Levandovski. Tačnije, treći gol Levandovski je postigao u 23. minutu, što je njegov het-trik učinilo najbržim u istoriji takmičenja. S obzirom da je postigao i 40. gol u sezoni, to znači da je i u sedmoj sezoni u nizu stigao do tog broja.

Do poluvremena strelac je bio i Gnabri, a u nastavku su pogađali i Miler (dva puta) i Sane.

Liverpul je bio dominantniji tim na Enflidu, ali je Inter imao periode igre kada je umeo da bude itekako opasan.

Fudbaleri engleskog tima pogađali su tri puta ono što se često naziva (i veoma pogrešno) okvirom gola, dakle prečku ili stativu. Do gola nisu stigli, ali zato jeste Inter, kada je u 62. minutu pogodio Lautaro Martinez.

Samo dva minuta kasnije Aleksis Sančez je dobio drugi žuti karton i svaka pomisao o drugom golu i produžecima postala je kudikamo kompleksnija.

Do kraja, dakle, golova nije bilo i Liverpul je izborio takođe mesto među osam najboljih ekipa kontintenta.

Zvezda obezglavila Kralja u Pioniru za nastavak sna o Top 8 (VIDEO)