Бајерн демолирао Салцбург, Интер само заплашио Ливерпул

Минхенски Бајерн, након неколико слабијих партија (још једном, слабијих, никако слабих), одиграо изврстан меч и постигао је седам голова (7:1) против Салцбурга.

Минхенски Бајерн већ неко време не игра онолико доминантно колико је то умео да ради у деловима ове и, посебно, у претходних пар неколико сезона. Ништа необично, наравно, с обзиром на природну динамику сваке екипе, посебно једне која игра прву сезону код новог тренера.

Тако је сада Бајерн постигао седам голова против Салсбурга, након 1:1 у првом дуелу. Прва три гола, пре 25. минута, постигао је Левандовски. Тачније, трећи гол Левандовски је постигао у 23. минуту, што је његов хет-трик учинило најбржим у историји такмичења. С обзиром да је постигао и 40. гол у сезони, то значи да је и у седмој сезони у низу стигао до тог броја.

До полувремена стрелац је био и Гнабри, а у наставку су погађали и Милер (два пута) и Сане.

Ливерпул је био доминантнији тим на Енфлиду, али је Интер имао периоде игре када је умео да буде итекако опасан.

Фудбалери енглеског тима погађали су три пута оно што се често назива (и веома погрешно) оквиром гола, дакле пречку или стативу. До гола нису стигли, али зато јесте Интер, када је у 62. минуту погодио Лаутаро Мартинез.

Само два минута касније Алексис Санчез је добио други жути картон и свака помисао о другом голу и продужецима постала је кудикамо комплекснија.

До краја, дакле, голова није било и Ливерпул је изборио такође место међу осам најбољих екипа континтента.

Zvezda obezglavila Kralja u Pioniru za nastavak sna o Top 8 (VIDEO)