Bajern bolji od PSŽ-a u Parizu, fudbaleri Milana pobedili Totenhem

Fudbaleri Bajerna pobedili su večeras na gostovanju ekipu Pariz Sen Žermena 1:0 (0:0) u utakmici osmine finala Lige šampiona.

Jedini gol na utakmici postigao je Kingsli Koman u 53. minutu.
Nemački klub je tokom prvog poluvremena diktirao tempo igre, nije dozvoljavao protivniku da lako pređe polovinu.

Jedini udarac u okvir gola PSŽ je imao na samom kraju prvog poluvremena kada je iz slobodnog udarca Mesi bio neprecizan.

Drugo poluvreme su gosti otvorili na isti način, bili su agresivni na lopti i lako su je oduzimali igračima francuskog kluba.

Nagradu za dobru igru dobili su u 53. minutu kad je Koman zatresao mrežu. Tek od ulaska Embapea domaća ekipa postaje opasna i dve najbolje prilike stvorili su preko njega. Poništen mu je gol zbog ofsajda u 82. minutu i nakon toga domaća ekipa nije stvorila izgledniju šansu do kraja meča.

U drugoj današnjoj utakmici osmine finala Lige šampiona Milan je na domaćem terenu bio bolji od ekipe Totenhema rezultatom 1:0 (1:0).

Gol za italijanski tim postigao je Brahim Diaz u 6. minutu.

Italijanski klub je potpuno nadigrao protivnika. Ekipa Totenhema nije stvorila niti jednu priliku tokom čitavog meča, tako da je gol u 6. minutu Diaza odlučio pobednika na kraju. Milan je uz taj gol imao mnogo šansi koje nije realizovao.

Sutra će biti odigrana još dva prva meča osmine finala LŠ, a sastaće se: Klub Briž – Benfika i Borusija Dortmund – Čelsi.

U utorak, 21. februara na programu su mečevi: Liverpul – Real i Ajntraht – Napoli. U sredu, 22. februara će se sastati: Lajpcig – Mančester siti i Inter – Porto.

Revanš mečevi osmine finala Lige šampiona biće odigrani 7, 8, 14. i 15. marta.