Бајерн бољи од ПСЖ-а у Паризу, фудбалери Милана победили Тотенхем

Фудбалери Бајерна победили су вечерас на гостовању екипу Париз Сен Жермена 1:0 (0:0) у утакмици осмине финала Лиге шампиона.

Једини гол на утакмици постигао је Кингсли Коман у 53. минуту.
Немачки клуб је током првог полувремена диктирао темпо игре, није дозвољавао противнику да лако пређе половину.

Једини ударац у оквир гола ПСЖ је имао на самом крају првог полувремена када је из слободног ударца Меси био непрецизан.

Друго полувреме су гости отворили на исти начин, били су агресивни на лопти и лако су је одузимали играчима француског клуба.

Награду за добру игру добили су у 53. минуту кад је Коман затресао мрежу. Тек од уласка Ембапеа домаћа екипа постаје опасна и две најбоље прилике створили су преко њега. Поништен му је гол због офсајда у 82. минуту и након тога домаћа екипа није створила изгледнију шансу до краја меча.

У другој данашњој утакмици осмине финала Лиге шампиона Милан је на домаћем терену био бољи од екипе Тотенхема резултатом 1:0 (1:0).

Гол за италијански тим постигао је Брахим Диаз у 6. минуту.

Италијански клуб је потпуно надиграо противника. Екипа Тотенхема није створила нити једну прилику током читавог меча, тако да је гол у 6. минуту Диаза одлучио победника на крају. Милан је уз тај гол имао много шанси које није реализовао.

Сутра ће бити одиграна још два прва меча осмине финала ЛШ, а састаће се: Клуб Бриж – Бенфика и Борусија Дортмунд – Челси.

У уторак, 21. фебруара на програму су мечеви: Ливерпул – Реал и Ајнтрахт – Наполи. У среду, 22. фебруара ће се састати: Лајпциг – Манчестер сити и Интер – Порто.

Реванш мечеви осмине финала Лиге шампиона биће одиграни 7, 8, 14. и 15. марта.