Ostali sportovi

Badminton i rvanje doneli prve medalje Srbiji na Mediteranskim igrama

Ženski badminton dubl Sara Lončar i Marija Sudimac osvojile su bronzanu medalju i timu Srbijeobezbedili prvo odličje na Mediteranskim igrama  u alžirskom gradu Oranu.
Drugo odličje je obezbedio Viktor Nemeš koji se plasirao u finale rvačkog turnira, dok će se za medalje boriti i stonoteniseri i stonoteniserke koji igraju četvrtfinala.

Lončar i Sudimac su na Mediteranskim igrama najpre pobedile Grčku sa 2:0 u setovima, a potom istim rezultatom i Egipat u četvrtfinalu u nedelju.

U polufinalu su poražene od tandema Turske u sastavu Erčetin Bengisu i Inči Nazličan koji će se za zlatno odličje nadmetati sa timom Italije.

Drugo odličje je obezbedio Viktor Nemeš koji se u grčko-rimskom stilu, u kategoriji do 77. kilograma, plasirao u finale rvačkog turnira.

U prvom kolu je savladao Egipćanina Emada Ašrafa Mohameda Abuoelatu sa 9:0, zatim pobedio albanskog takmičara Kevina Kupija sa 10:1, da bi plasman u finale obezbedio savladavši grčkog rvača Jorgosa Prevolarakisa, a za zlatnu medalju će se nadmetati sa domaćim rvačem.