Avramović sa 24 poena vodio Srbiju do pobede u Levicama

Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je kao gost selekciju Slovačke sa 71:63 u meču četvrtog kola kvalifikacija za SP. „Orlovi“ su potvrdili plasman u narednu fazu takmičenja.

Srbija je ponovo opravdala ulogu favorita protiv Slovačke, pošto je upisala drugu pobedu nad ovom selekcijom u četiri dana razmaka.

Od prvog minuta „orlovi“ su nametnuli ritam koji im više odgovora.

Na obe strane terena videla se velika razlika u kvalitetu, što je Srbija znala da rezultatski materijalizuje.

Veoma brzo su izabranici Svetislava Pešića stekli dvocifrenu prednost u iznosu od 12:2, da bi se prva četvrtina završila sa 26:16.

Vidno raspoložen od starta meča bio je Dušan Ristić, za koga protivnici nisu imali odgovora na niskom postu, što je Ristić kaznio i postigao 10 poena već u prvoj četvrtini.

Druga četvrtina počela je nešto traljavije i sporije u napadu od strane obe ekipe, ali su se u finišu i Slovačka i Srbija raspucale.

Domaćin je uspeo da smanji deficit na samo pet poena i dugo je držao rezultatski priključak, da bi „orlovi“ u finišu druge četvrtine stekli 13 poena prednosti, koliko su odneli na pauzu za poluvreme.

Delovalo je kao da će Srbija bez većih problema u nastavku održavati razliku, ali se Slovačka nije predavala, već konstantno bila u meču.

Kad god bi Srbija sticala dvocifrenu prednost, Slovačka bi brzo imala odgovor i smanjivala razliku na sedam ili šest poena.

Nakon rezultatske klackalice koja je dugo trajala, „orlovi“ su trojkama Avramovića i Simanića sredinom poslednje četvrtine stekli 12 poena prednosti.

Iako su Slovaci ponovo uspeli da smanje razliku na jednocifren broj poena, ovoga puta nije bilo vremena i prostora za njihov povratak, pa je Srbija do kraja uspešno i bez većih problema odbranila prednost.

„Orlove“ je sa 24 poena predvodio Avramović, dok su Jović i Ristić ubacili 13, odnosno 12 poena.

U redovima Slovačke istakli su se Brodzijanski sa 22 i Dolezaj sa 17 poena.

Nakon četiri odigrane utakmice, Srbija ima odnos od tri pobede i jednog poraza i trenutno se nalazi na prvom mestu i obezbedila je plasman u drugu rundu kvalifikacija za SP.

Letonija i Belgija imaju meč manje i učinak od dve pobede i jednog poraza, dok je Slovačka izgubila sve četiri utakmice do sada.

Evroliga zabranjuje učešće ruskim timovima do kraja sezone!