Аврамовић са 24 поена водио Србију до победе у Левицама

Кошаркашка репрезентација Србије савладала је као гост селекцију Словачке са 71:63 у мечу четвртог кола квалификација за СП. „Орлови“ су потврдили пласман у наредну фазу такмичења.

Србија је поново оправдала улогу фаворита против Словачке, пошто је уписала другу победу над овом селекцијом у четири дана размака.

Од првог минута „орлови“ су наметнули ритам који им више одговора.

На обе стране терена видела се велика разлика у квалитету, што је Србија знала да резултатски материјализује.

Веома брзо су изабраници Светислава Пешића стекли двоцифрену предност у износу од 12:2, да би се прва четвртина завршила са 26:16.

Видно расположен од старта меча био је Душан Ристић, за кога противници нису имали одговора на ниском посту, што је Ристић казнио и постигао 10 поена већ у првој четвртини.

Друга четвртина почела је нешто траљавије и спорије у нападу од стране обе екипе, али су се у финишу и Словачка и Србија распуцале.

Домаћин је успео да смањи дефицит на само пет поена и дуго је држао резултатски прикључак, да би „орлови“ у финишу друге четвртине стекли 13 поена предности, колико су однели на паузу за полувреме.

Деловало је као да ће Србија без већих проблема у наставку одржавати разлику, али се Словачка није предавала, већ константно била у мечу.

Кад год би Србија стицала двоцифрену предност, Словачка би брзо имала одговор и смањивала разлику на седам или шест поена.

Након резултатске клацкалице која је дуго трајала, „орлови“ су тројкама Аврамовића и Симанића средином последње четвртине стекли 12 поена предности.

Иако су Словаци поново успели да смање разлику на једноцифрен број поена, овога пута није било времена и простора за њихов повратак, па је Србија до краја успешно и без већих проблема одбранила предност.

„Орлове“ је са 24 поена предводио Аврамовић, док су Јовић и Ристић убацили 13, односно 12 поена.

У редовима Словачке истакли су се Бродзијански са 22 и Долезај са 17 поена.

Након четири одигране утакмице, Србија има однос од три победе и једног пораза и тренутно се налази на првом месту и обезбедила је пласман у другу рунду квалификација за СП.

Летонија и Белгија имају меч мање и учинак од две победе и једног пораза, док је Словачка изгубила све четири утакмице до сада.

Evroliga zabranjuje učešće ruskim timovima do kraja sezone!