Аустралијанци срушили Хрвате и стигли до финала Дејвис купа

Дејвис куп тим Аустралије први је финалиста овогодишњег елитног такмичења.

Изабраници селектора Лејтона Хјуита на мечу у Малаги победили су у првом полуфиналу Хрватску са 2-1.

И без прве виолине, Ника Кирјоса, успели су да остваре сјајан резултат, биће им то прво финале још од 2003. године.

Хрватска је добила први сингл меч, Борна Ћорић је славио против Танасија Кокинакиса, 6:4, 6:3.

Међитим, Аустралијанци, који су чувену „салатару“ освајали чак 28 пута, успели су да изједначе.

Алекс де Минор је у другом сингл мечу победио искусног Марина Чилића са 6:2, 6:2.

И онда је одлука морала да падне у дублу.

Чинило се да су Хрвати ближи финалу, Никола Мектић и Мате Павић добили су први сет у тај-брејку, али су Макс Парсел и Џордан Томпсон показали да су жилав противник.

На крају, Аустралијанци су преокренули и после 136 минута игре славили су са 6:7 (3), 7:5, 6:4.

Аустралија ће у финалу играти са победником сусрета између Италије и Канаде који се игра у суботу 26. новембра.