Atletiko rutinski protiv Đirone – Grizman započeo, Koke potvrdio pobedu

Fudbaleri Atletika su savladali Đironu sa 2:0 na svom stadionu, u drugom kolu LaLige.

Posle lošijeg starta sezone i remija sa Viljarealom (2:2), uspeli su da savladaju Đironu, koja je u prvom kolu remizirala sa Betisom (1:1).

Već u šestom minutu je Atletiko mogao do vođstva, ali je pokušaj Samuela Lina zaustavio golman Đirone Paulo Gazaniga.

Ipak, nastavili su se napadi Madriđana i u 39. minutu je Antoan Grizman uspeo da pogodi mrežu za 1:0.

Do poluvremena je su viđene još tri šanse, dve je imao Abel Ruis da izjednači, a jednu Rodrigo Rikelme da poveća prednost Atletika. Ipak, golmani su bili na visini zadatka.

Domaća ekipa je uspela da udvostruči prednost na startu drugog poluvremena. Pogodio je Markus Ljorente posle samo tri minuta na asistenciju Grizmana.

Do kraja meča Atletiko je uspeo da postigne još jedan pogodak i pobedu učini ubedljivijom. Tačku je stavio Koke u četvrtom minutu nadokande na asistenciju Ljorentea – 3:0.

Atletiko u trećem kolu dočekuje Espanjol, dok Đirona na svom terenu igra protiv Osasune.