Атлетико Мадрид срушен у 99. минути

Фудбалери Кадиза савладали су Атлетико Мадрид 3:2 у мечу 12. кола шпанске Ла Лиге.

Кикс на гостовању за „јорганџије“ у веома узбудљивом мечу у ком је екипа Дијега Симеонеа у једном тренутку мислила да је макар бод сигуран.

Били су у заостатку од 27 секунде меча када се Бонгодна уписао у стрелце, а тај резултат је био на снази све до 81. минута када је Фернандес дуплирао предност домаћина.

Сви су већ видели изненађење кола, али је онда на сцену ступио Жоао Феликс. Млади Португалац је на Симеонеовој „црној“ листи и у игру је ушао у 65. минуту, а до краја је својој екипи умало донео бод.

Прво је у 85. минуту акробатски покушао, а лопта је након његовог покушаја погодила Ернандеса и ушла у гол. Само четири минута касније се потрудио да гол буде приписан њему, узео је лопту и из велике удаљености послао неодбрањив ударац за изједначење.

На његову жалост то није било све. Играо се 99. минут када је са десне стране стигао центаршут, а Рубен Собрино успео да се снађе и необичним делом тела постигне гол за ерупцију на стадиону и славље домаћина.

Атлетико је тренутно трећи, али Сосиједад тек треба да игра свој меч са Бетисом и престићи ће их у случају победе. Мадриђани у наредном колу играју са Еспањолом.

Сигурно је да су ова три бода веома значајна Кадису у борби за останак. Тренутно су први испод црте са истим бројем бодова као Севиља и Хетафе који имају меч мање.

Obradović: Moramo da uradimo sve da pobedimo Megu