Атлетико и Бетис убедљиви на старту Примере, без голова у Билбау

Атлетико Мадрид као гост убедљиво савладао екипу Хетафеа 3:0, у првом колу шпанског фудбалског првенства. Истим резултатом Бетис бољи од Елчеа, без голова у дуелу Билбаа и Мајорке.
атлетико

После ремије Барселоне и тесне победе Реала, у нову потеру за титулом кренуо је и Атлетико Мадрид – и то победом против Хетафеа у гостима 3:0.

Нису се много мучили изабраници Чола Симеонеа у предграђу Мадрида, а најзаслужнији за тријумф „јорганџија“ био је повратник Алваро Мората.

Репрезентативац Шпаније постигао је прва два поготка на мечу, у 15. и 59. минуту, да би коначан резултат поставио Антоан Гризман пошто је у игру ушао са клупе.

Истим резултатом победу је остварио и Бетис, који је на свом „Бенито Виљамарин“ стадиону савладао Елче.

Посао домаћој екипи био је олакшан после црвеног картона Доналда већ у 16. минуту. Борха Иглесијас је начео ривала, да би Хуанми са два поготка поставио коначан резултат.

У првој утакмици дана, Атлетик и Мајорка су у Билбау одиграли без голова.