Голеада у Верони, Наполи убедљиво започео сезону

Убедљивим тријумфом у Верони од 5:2, фудбалери Наполија почели су нову сезону у италијанској Серији А.
наполи

Верона је поражена на премијери нове сезоне пред својим навијачима, али Наполи је заиста био бољи ривал и на крају убедљиво тријумфовао.

Домаћи су повели преко Лазање, али су Наполитанци до полувремена преокренули резултат, захваљујући погоцима Грузина Кваратшкелије и Нигеријца Осимена.

Последњи напад Верона је задала на старту другог дела, када је Томас Анри изједначио резултат, али онда је уследила права канонада Наполија ка голу голмана Монтипа.

Прво је Зјелинкси у 55. минуту повисио на 2:0, онда Лоботка десет минута касније донео два гола предности, да би коначан резултат поставио Политано у 79. минуту.

Могао је Наполи и до убедљивије победе, али је гол Унаса у 83. минуту поништио ВАР.

Целу утакмицу у домаћем саставу одиграли су српски репрезентативци Дарко Лазовић и Иван Илић.