Početna > Sport > Fudbal
Fudbal

Atalanta kiksnula – ugrožena Evropa?

Fudbaleri Atalante poraženi su od Kaljarija 1:2 na otvaranju nedeljnog programa u okviru 24. kola Serije A.

Očekivalo se da će Gasperinijeva ekipa lako doći do tri boda protiv ekipe koja je do skoro bila u zoni ispadanja, ali na kraju nije bilo tako.

Nakon prvog poluvremena tokom kog su mirovale mreže, onu tima iz Bergama je načeo nekadašnji fudbaler PSV-a Gaston Pereiro nakon maestralne asistencije Dalbera.

Da se tu ne završe muke Atalante potvrdio se argentinski golman ekipe Muso koji je samo dva minuta kasnije zaradio direktno isključenje.

Nije se predavao domaćin, pa je rezultat i stigao u 64. minutu kada je Palomino izjednačio.

Ipak, bilo je to kratkoh daha s obzirom na to da je Pereiro drugim golom na meču rešio pitanje pobednika.

Ovim porazom se Atalanta najverovatnije oprostila od šampionskih snova, ako su oni i dalje bili u opticaju.

Trenutno su četvrti sa 43 boda, 10 manje od vodećeg Intera, ali i samo četiri više od ekipa koje trenutno nisu na pozicijama koje vode u Evropu naredne sezone.

Kada je Kaljari u pitanju, njima će ovaj bod vredeti u nastavku borbe da se i naredne sezone takmiče u Seriji A.