Аталанта кикснула – угрожена Европа?

Фудбалери Аталанте поражени су од Каљарија 1:2 на отварању недељног програма у оквиру 24. кола Серије А.

Очекивало се да ће Гасперинијева екипа лако доћи до три бода против екипе која је до скоро била у зони испадања, али на крају није било тако.

Након првог полувремена током ког су мировале мреже, ону тима из Бергама је начео некадашњи фудбалер ПСВ-а Гастон Переиро након маестралне асистенције Далбера.

Да се ту не заврше муке Аталанте потврдио се аргентински голман екипе Мусо који је само два минута касније зарадио директно искључење.

Није се предавао домаћин, па је резултат и стигао у 64. минуту када је Паломино изједначио.

Ипак, било је то краткох даха с обзиром на то да је Переиро другим голом на мечу решио питање победника.

Овим поразом се Аталанта највероватније опростила од шампионских снова, ако су они и даље били у оптицају.

Тренутно су четврти са 43 бода, 10 мање од водећег Интера, али и само четири више од екипа које тренутно нису на позицијама које воде у Европу наредне сезоне.

Када је Каљари у питању, њима ће овај бод вредети у наставку борбе да се и наредне сезоне такмиче у Серији А.