Арсенал гази, три гола за три бода против Борнмута и чело табеле

Фудбалери Арсенала после три кола у Премијер лиги имају стопостотан учинак.

Изабраници менаџера Микела Артете остварили су убедљиву победу и на гостовању Борнмуту , 3:0 (2:0) и тако су преузели челну позицију на табели.

Девет голова у три кола, атрактивна и ефикасна игра подмлађеног тима, све то доприноси да „тобџије“ у наставак сезоне уђу са још већим амбицијама.

Од првог минута су кренули силовито да би у петом минуту на одбијену лопту натрчао Мартин Едегор и затресао мрежу „трешњица“.

Само шест минута касније било је 0:2.

Опет је то била добра акција екипе из северног Лондона, лопта је дошла до Едегора који је снажним ударцем проследио у мрежу.

Најлепши је био трећи гол Арсенала, када је Вилијам Салиба са неких 15 метара, левом ногом заврнуо лопту право у леве рашље гола Борнмута за коначних 0:3.

У наредном колу, Арсенал 17. августа дочекује екипу Фулама, док истог дана Борнмут гостује Ливерпулу на Енфилду.